Rukávové pásky Waffen-SS


Počátek 30. let

SS-VT a SS-TV nosí pásky s gotickými písmeny označení jejich jednotky. Insignie Leibstandarte Adolf Hitler byly ručně psané a vyšité. 

1936

Ručně psané pásky Leibstandarte byly rezervovány pro Hitlerovu osobní stráž. 

1.9.1939

Gotická písmena SS byla nahrazena runami SS.

Prosinec 1939

Gotická písmena byla stažena a nahrazena latinskými písmeny.

Květen 1940

Všechny nápisy u Waffen-SS byly staženy z bezpečnostních důvodů. 

1942

Jsou používány divizní nápisy (ne všechny divize Waffen-SS mají vlastní).

Srpen 1943

Je zakázáno nošení dvou pásků.

Rukávové pásky byly černé se šířkou 28 mm a délkou 49 cm. Byly nošeny na levém rukávu.

 

30 Januar

 

SS Freiwilligen Grenadier Division 30 Januar

Adolf Hitler

1933

Leibstandarte / 1. SS Division

Arthur Phleps

 

SS-Freiwilligen Gebirgsjäger Regiment 13 Artur Phleps

Brandenburg

1937

SS-Totenkopfstandarte 2

British Free Corps

1944

British Free Korps, 11. SS Division

Charlemagne

 

Waffen-Grenadier Division der SS Charlemagne

Danmark

1943

Grenadier Rgt. 24, 11. SS Division

Das Reich

1942

2. SS Division

Lebka (insignie)

1938

SS-Totenkopfstandarte 1

Den Norske Legion

1941

Norwegian Legion

Der Führer

1938

Der Führer Standarte

De Ruiter

1943

Grenadier Regiment 49, 23. SS Division

Deutschland

1935

Deutschland Standarte

Elbe

1937

SS-Wachsturmbann II

E SS/TV

1939

SS-TV výcvikové jednotky

Finnisches Frw. Bataillon der Waffen SS

 

Finnisches Frw. Bataillon der Waffen SS

Florian Geyer

1944

8. SS Division

Freikorps Danmark

1941

Freikorps Danmark

Frundsberg

1943

10. SS Division

Frw. Legion Flandern

1941

Vlámský Legion

Frw. Legion Nederland

1941

Holandský Legion

Frw. Legion Niederlande

1941

Holandský Legion

Frw. Legion Norwegen

1941

Norský Legion

General Seyffardt

1943

Grenadier Regiment 48, 23. SS Division

Germania

1936

Germania Standarte

Götz von Berlichingen

1943

17. SS Division

Hermann von Salza

1944

Panzer Battalion 11, 11. SS Division

Hinrich Schuldt

 

Waffen-Grenadier Regiment der SS 43 Heinrich Schuldt

Hitlerjugend

1943

12. SS Division

Hohenstaufen

1943

9. SS Divison

Horst Wessel

1944

18. SS Division

Kdtr. U.L. Dachau

1935

Dachau výcvikový tábor

KTL der SS

 

Kraftfahrtechnische Lehranstalt der SS

Kurt Eggers

1943

váleční dopisovatelé

Landstorm Nederland

 

Freiwilligen-Grenadier Division der SS Landstorm Nederland

Langemarck

1942

Infanterie Regiment 4, 2. SS Division a 27. SS Division

Legion Niederlande

1941

Holandský Legion

Legion Norwegen

1941

Norský Legion

Michael Gaissmair

1944

Gebirgs Regiment 12, 6. SS Division

Nederland

1944

23. SS Division

Nordland

1940

11. SS Division, Grenadier Regiment "Nordland", 5. SS Division

Nordwest

1941

"Nordwest" Standarte

Norge

1943

Ski Battalion, 6. SS Divison; Grenadier Regiment 23, 11. SS Division

Osttürkischer Waffen-Verband der SS

 

Osttürkischer Waffen-Verband der SS

Oberbayern

1937

SS-Totenkopfstandarte 1

Ostfriesland

1937

SS-Wachsturmbann IV

Ostmark

1938

SS-Totenkopfstandarte 4

policejní orlice (insignie)

1942

4. SS Division

Prinz Eugen

1942

7. SS Division

Reichsführer-SS

1943

16. SS Division

Reichsführung-SS

1940

SS štáb vrchního velení

Reichsschule-SS

1943

školy pro ženský pomocný personál SS

Reinhard Heydrich

1942

Gebirgs Regiment 11, 6. SS Division

Sachsen

1937

SS-Wachsturmbann III

Sanitätsabteilung

1936

SS-VT a SS-TV lékařský prapor

Skanderbeg

1944

21. SS Division

SS-Arztliche Akademie

1939

lékařská akademie

SS-Feldgendarmerie

1942

vojenská policie

SS-Heimwehr Danzig

1939

SS-Heimwehr Danzig

SS-Inspektion

1936

SS-VT inspektorát

SS-KB-Abt

1941

prapor válečných dopisovatelů

SS-Kriegsberichter

1940

váleční dopisovatelé

SS-Kriegsberichter-Kp

1940

Kompanie válečných dopisovatelů

SS-Musikschule Braunschweig

1941

Braunschweig hudební škola

SS-Nachrichtensturmbann

1937

SS-VT Nachrichten Battalion

SS-Pioniersturmbann

1937

SS-VT Pionier Battalion

SS-Polizei-Division

1942

4. SS Division

SS-Schule Braunschweig

1935

Braunschweig Junkerschule

SS-Schule Tölz

1934

Bad Tölz Junkerschule

SS-Totenkopfverbände

1937

SS-Tv Staff a důstojnické zálohy

SS-Übungslager Dachau

1937

Dachau výcvikový tábor

SS-Unterführerschule

1940

poddůstojnická škola

SS-Verwaltungsschule

1935

Administrativní škola

Theodor Eickle

1943

Grenadier Regiment 6, 3. SS Division

Thule

1942

Grenadier Regiment 5, 3. SS Division

Thüringen

1937

SS-Totenkopfstandarte 3

Totenkopf

1942

3. SS Division

Wallonien

1944

28. SS Division

W.B. Dachau

1935

Dachau ekonomické oddělení

Westland

1940

Grenadier Regiment 10, 5. SS Division

Wiking

1942

5. SS Division

Woldemar Veiss

 

Waffen-Grenadier Regiment der SS 42 Voldemars Veiss

 

Schalburg Korps (dánské SS)

 

Absalon

Sturm Absalon

Herluf Trolle

Sturm Herluf Trolle

Læssøe

Sturm Læssoe

Olaf Rye

Sturm Olaf Rye

Schalburg

Štáb, garda a škola

Skjalm Hvide

Sturm Skjalm Hvide

 

LAH

Germania Regiment, Wiking Division, 1936

18. Freiwilligen Panzergrenadier Division Horst Wessel, 1944.

7. Gebirgs Division Prinz Eugen, 1942.

5. SS Panzer Division Wiking, 1942.

10. Panzergrenadier Regiment, 5. SS Panzer Division Wiking, 1940.

21. Waffen-Gebirgs Division Skanderbeg, 1944.

 

11. Panzer Battalion Herman von Salza, 11. Panzergrenadier Division Nordland, 1944.

Nordwest, později Freikorps Danmark a Danmark Regiment, 11. Panzergrenadier Division Nordland, 1941.

16. Gebirgsjäger Regiment Michael Gaissmair, 6. Gebirgs Division Nord, 1944.

 

11. Panzergrenadier Division Nordland, 1940.

 

SS-Panzergrenadier Regiment Deutschland

  Image courtesy of SS Officer Computer Research

SS-Panzergrenadier Regiment Der Führer

 

4. SS-Polizei-Panzergrenadier-Division

 

5. SS-Panzer-Division Wiking

 

SS-Gebirgsjäger Regiment 11 Reinhard Heydrich

 

8. SS-Kavallerie-Division Florian Geyer

 

12. SS-Panzer-Division Hitlerjugend

 

16. SS-Panzergrenadier-Division Reichsführer-SS

 

17. SS-Panzergrenadier-Division Götz von Berlichingen

 

Osttürkischer Waffen-Verband der SS

 

SS-Feldgendarmerie

 

SS-Kriegsberichter

 

Zdravotní důstojník SS-Abschnitt XXXXIII

 

SS-Totenkopf-Standarte 3 Thüringen

 

Germaansche SS Vlaanderen

SS-VT Standarte 'Deutschland'

SS-VT Standarte 'Deutschland'

SS-VT Standarte 'Germania'

SS-VT Standarte 'Germania'

 

SS-VT Standarte 'Der Führer'

SS-VT Standarte 'Der Führer'

 

2nd SS Panzer Division 'Das Reich'

2. SS Panzer Division Das Reich

 

3rd SS Panzer Division 'Totenkopf'

3. SS Panzer Division Totenkopf

 

4th SS Polizei Panzergrenadier Division (Fraktur Script)

4. SS Polizei Panzergrenadier Division